- Nowy
Puławska 280
02-819 Warszawa
ul. Górna Droga 5
02-495 Warszawa
sklep@bahcocentrum.pl
Buty robocze JORDAN D BEZ METALU rozm. 44 MM95054944 EMMA
Buty robocze JORDAN D BEZ METALU
- RuffNeck — buty ochronne o ulicznym stylu. Obuwie Jordan to buty ochronne inspirowane ulicą. Unikalna konstrukcja pięty („rough neck”) stanowi świetne podparcie i jest idealna do wspinania się po paletach, drabinach i do kabin samochodów ciężarowych — nawet w mokrych warunkach. Praktycznie nieprzebijalna wkładka chroni przed ostrymi przedmiotami, takimi jak gwoździe i odłamki metalu. To sportowe buty z kompozytowym podnoskiem są wykończone wytrzymałym dżinsowym materiałem. Wybierz LoNeck lub HiNeck, tylko upewnij się, że jest to RuffNeck. Cholewka: nubuk i dżins Podeszwa zewnętrzna: GripForce® Easy Twist PU Podeszwa środkowa: PU Wkładka: Hydro-Tec® Comfort Dopasowanie: normalne Rozmiary: 39–48
- Cholewka z dżinsu i nubuku
- Funkcja ESD
- Bez metalu
- Norma bezpieczeństwa: EN ISO 20345:2011 S1P, SRC
- Safety standard: EN ISO 20345:2011 S1P, SRC
- D: dopasowanie regularne
Za butami ochronnymi EMMA kryje się wyjątkowa historia. Na początku XX wieku tysiące górników pracowało w kopalniach państwowych w południowej Limburgii. Górnicy regularnie odnosili obrażenia lub byli niepełnosprawni podczas pracy w kopalniach, co oznaczało, że nie mogli już wykonywać swojej pracy. Mając to na uwadze, Dutch State Mines (DSM) zainicjowało różne inicjatywy, aby pomóc byłym górnikom znaleźć odpowiednią alternatywną pracę. W 1918 r. fundacja Fund for Social Institutions Foundation (FSI) została założona przez ówczesne Dutch State Mines, które powstało z zarządzania sklepami i jadłodajniami dla górników podczas I wojny światowej (1914-1918).
Fundacja zaczęła również bronić interesów pracowników DSM, między innymi. W 1927 r. FSI założyła Workshop for Invalid Miners (WIM), fabrykę obuwia, która specjalizowała się w naprawie – a później również w produkcji – solidnych i wyjątkowo podtrzymujących butów dla górników. Fabryka obuwia EMMA została oficjalnie zainaugurowana w 1931 r. W tamtym czasie EMMA była placówką zatrudnienia socjalnego, nazwaną na cześć kopalni państwowej EMMA. Wszystkie kopalnie państwowe nosiły nazwisko członka rodziny królewskiej. Kopalnia państwowa EMMA została nazwana na cześć królowej Emmy z Waldeck i Pyrmont (1858–1934). Po zamknięciu kopalni państwowych (1966–1974) byli górnicy również dostali pracę w EMMA.